Kadınların Vazgeçilmezi Etekler

etek

Siz de benim gibi kadını kadın gibi gösteren en güzel giysiyi etek olarak görüyorsanız dünyada sizin gibi düşünen çok. Kadının çekiciliğini en iyi gösteren dekoltelerin başında göğüs dekoltesinden sonra bacak dekoltesi geliyor. “Seksi olmak için neler tercih edilebilir?” sorusunun yanıtlarından biridir etek.

Yüzyıllardan beri kadınların vazgeçilmezi olan etekler çok yakın bir zamana kadar sadece uzun olarak giyiliyordu. Orta Çağın kabarık uzun eteklerini görmüşsünüzdür fakat hiçbir eski yapım filmde mini eteğe rastlayamazsınız. Ayrıca dünyada genellikle kadın giysisi olarak bilinen etekler bazı kültürlerde erkeklerin de tercih ettiği bir giysi. Örneğin; İskoç erkeklerin yöresel kıyafetidir.

Kadınlar çok yakın bir zamana kadar yani 20. yüzyıla kadar dünyanın hemen hemen her yerinde etek giyerlerdi. Kadınların sanayi devrimiyle iş yaşamına atılması ve kumaş yönünden sıkıntılı zamanlar yaşanması gibi nedenlerden ötürü etekler yerini yavaş yavaş pantolonlara bıraksa da her kadının zaman zaman giydiği bir giysi oldu.

Kadınların zorunlu olarak mecbur giydiği etekler zamanla arada bir tercih ettikleri bir giysiye dönüşse de etekten vazgeçemeyenler hala çoğunlukta. Eskiden sadece uzun modelleri olsa da 1960’lardan sonra etek boyunda da çok farklılaşma görüldü. Mini etek 1962 yılında Mary Quant ve 1965 yılında Andre Courreges tarafından tasarlanıp bütün dünyaya yayılmıştır.
İşte sizin için derlediğim geçmişten günümüze etek modelleri.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: